KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

2010-02-10
(WTZ CHEŁMEK)

Grupa teartalna „Żółta Ciżemka” wygrała regionalne eliminacje do IX Albertiany. Na ten sukces pracowaliśmy cały roku. Marzyliśmy o nim od samego początku istnienia zespołu.

„Dziady II” w naszym wykonaniu podbiły serca.

10 lutego nasza grupa udała się do Domu Kultury w Chrzanowie, gdzie odbywał się konkurs. Startowało w nim siedem zespołów i trzech solistów z Małopolski, Śląska oraz województwa opolskiego. Po raz pierwszy w jury regionalnej Albertiany była znana i lubiana aktorka Anna Dymna. To pod jej przewodnictwem pracowało jury.

Jako pierwsza wystąpiła trupa Trzebini z przedstawieniem w konwencji teatru cieni pt.”Dzwony świątyni”. Niestety nie możemy opisać, o czym było przedstawienie, gdyż zajęci byliśmy przygotowaniem do występu. Podobnie było z innymi spektaklami i wokalistami. Jury nie miało łatwego zadania, bo poziom konkursu był wysoki, a widowiska różnorodne.

Po obradach okazało się, że w ocenie sędziów byliśmy najlepsi. Pani Anna Dymna bardzo chwaliła nasze przedstawienie. Podkreślała piękną grę, ładne kostiumy, ciekawą scenografię.

– Bardzo podnieśliście poziom- oceniła.

Drugie miejsce zajęły Perełki z WTZ w Chrzanowie z przedstawieniem „Królewna Śnieżka”. Trzecią nagrodę dostał zespół Baj z specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rybniku za widowisko „Dawno temu na Dzikim Zachodzie”.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego sukcesu. Początkowo nie mogliśmy w niego uwierzyć. Następnego dnia hucznie świętowaliśmy zwycięstwo. Ta Albertiana na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Jest wyjątkowa, bo dziesiąta i przyniosła nam szczęście.

Przed nami występ w Teatrze Słowackiego w Krakowie oraz Maska Teatru dla laureata.

 

Zobacz jak inni napisali o nas:

www.powiat-chrzanowski.pl

www.albert.krakow.pl

Grażyna Grabowska

Ewa Sawera

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33