KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Pracownie gospodarstwa domowego

W takim dużym Warsztacie, do którego uczęszcza 40 podopiecznych, funkcjonują dwie pracownie gospodarstwa domowego.  Prowadzą je dwie panie instruktor: Marta i Karolina. Panie wiele różni, a łączy zamiłowanie do gotowania, które, z niezwykłą precyzją,  zaszczepiają swoim podopiecznym. Wiele radości sprawia wszystkim pichcenie, choć jeszcze większe, ma się rozumieć, jedzenie przygotowanych smakołyków. Uczestnicy doskonalą tu także zasady savoir – vivre i etykiety.

Pani Karolina

Pani Karolina

W pracowni u pani Karoliny praca wre. Wszyscy uwijają się, jak w ukropie, bo wiedzą, że im szybciej przygotują posiłek tym szybciej go spróbują. Wiedzą także, że im bardziej się przyłożą do pracy tym smaczniejszy będzie jej efekt. Przygotowana potrawa stanowi także nagrodę za wykonaną pracę oraz motywację do dalszej aktywności w tej pracowni. Ponadto im szybciej ukończy się zadaną pracę, tym wcześniej będzie przerwa, w której można zagrać np. w Makao.
Uczestnicy z tej pracowni specjalizują się w potrawach ‚na słono’, w głównych, obiadowych daniach. Tu dziewczęta i chłopcy, kobiety i mężczyźni uczą się krojenia mięsa, łączenia składników, doprawiania potraw. Nie obce jest im posługiwanie się nożem, otwieraczem do konserw, czy tarką. Odkrywają tu także arkana kiszenia, zaprawiania, konserwowania, etc.
Po zakończonej pracy uczestnicy starannie sprzątają swoje miejsca pracy, aby kolejnego dnia z nową siłą, energią i zapałem zabrać się do gotowania. A jak wiadomo,  w porządku aż chce się pracować.

Pani Marta

Pani Marta

Gwar, śmiech, pozytywna energia to znak, że trafiliśmy do pracowni pani Marty. Tutaj na wszystko jest czas… Praca płynnie przechodzi w relaks i na odwrót. Uczestnicy tej pracowni specjalizują się przede wszystkim, w ślad za instruktorem, w wypiekach i słodkościach wszelakiej maści. Od skromnych deserów po wykwintne torty. Tutaj niemal każdy potrafi wybić jajko, obrać jabłko, zmiksować biszkopt.
To także pracownia, w której jest największa rotacja osób na godzinę.  Każdy zagląda tu nader często, żeby się zrelaksować, doładować akumulatory.  No i oczywiście ten zapach, który wydobywa się z tej pracowni i nie pozwala przejść obok niej obojętnie… Ach…

Zapraszamy wszystkich na zakładkę ‚Przepisy’, gdzie będzie można zapoznać się z najlepszymi, sprawdzonymi w WTZ Chełmek przepisami. Są i słodkości i dania wytrawne.  Smacznego!

 

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33