KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

14.12.2009
WTZ PRZECISZÓW, WTZ CHEŁMEK, WTZ JAWISZOWICE, WTZ OŚWIĘCIM

14 grudnia pojechaliśmy do Przeciszowa do Domu Kultury. Tam odbyło się coroczne wigilijne spotkanie opłatkowe. Jak co roku Wigilijne towarzyszyła premiera przedstawienia jasełkowego.

 

Tegoroczna inscenizacja była wyjątkowa. Po raz pierwszy w dziejach warsztatu podopieczni z Chełmka zagrali razem podopiecznymi z Przeciszowa. W spektaklu wystąpiło aż 21 aktorów. Byli to: Grażyna Grabowska (Maryja), Zbigniew Rożek (Józef), Krzysztof Bochenek (Herod), Elzbieta Zajas, Kamil Nycz, Grzegorz Drewniak (Diabły), Paweł Biela (Śmierć), Krzysztof Figura, Alicja Wądrzyk, Mariusz Rutkowski, Janusz Dąbrowski (Żołnierze), Ewa Sawera, Joanna Wójcik, Rafał Guzik (Pasterze), Katarzyna Dworniczek, Janina Kajm, Krzysztofa Kowalczyk, Karmina Bizu, Sabina Luranc(Anioły), Dawid Kupiec, Wiesław Pędziwiatr, Bogdan Jekiełek (Trzej Królowie).

Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie naszych instruktorów. Scenografię wykonali podopieczni z Przeciszowa pod wodzą pana Rafała Wasika. Przeciszowskich aktorów znakomicie przygotowała pani Aneta Trzaska. Zaś kostiumy były dziełem pani: Katarzyny Kościelnik i Anety Gomółki.

Spotkanie – jak zwykle – wypełniło kolędowanie naszych przyjaciół z zespołu „Śpiewające Jeziora”. Podczas spotkania odbyła się seria przemówień ważnych osobistości m.in. ks. prezesa Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, od którego jedna z naszych koleżanek Ania Sikora, otrzymała kwiaty za udział w programie telewizyjnym poświęconym osobom niepełnosprawnym. Program prowadzi nasz ksiądz prezes razem z Anną Dymną. Zarząd Fundacji im. Brata Alberta uhonorował również kierowniczkę WTZ Przeciszów – panią Iwonkę Ren – Momot za zagażowanie w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na wigilii miało także miejsce rozdanie drugiego numeru naszej gazetki. Pani Ania z pracowni teatralnej powiedziała parę słów o naszym piśmie i poprosiła na środek sali naczelną drugiego numeru. Została nią Ewa Sawera, która znakomicie wywiązywała ze swej funkcji. Ewa wraz z Asią Wójcik rozdały wszystkim gazetki.

Potem łamaliśmy się opłatkiem i zjedliśmy wieczerzę. Stołu uginały się od pyszności. Był żurek i rybka, i oczywiście dużo słodkości . 

Agnieszka Augustyniak

Grażyna Grabowska

Dawid Kupiec

Ewa Sawera

 

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33