KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

W ostatni wtorek maja, w Trzebini, odbył się X Ogólnopolski Piknik Muzyczny. Wzięli w nim udział podopieczni wielu organizacji, w tym Warsztatów z powiatu oświęcimskiego.

Jak co roku, Piknik otwierał ks. prezes Tadeusz. Pomimo deszczowej pogody przed sceną zgromadziła się duża grupa występujących i oglądających. Szarówka nikomu nie zepsuła nastroju.

W tym roku poziom wszystkich wystąpień był wysoki, dlatego szacowne jury postanowiło przyznać wszystkim równorzędne nagrody. Każdy jednak został potraktowany indywidualnie i wyróżniono konkretne wrażenie z wystąpienia. I tak np. podopieczny Świetlicy Terapeutycznej z Chełmka Tomek  dostał nagrodę za 'wymiatanie na scenie’.

Wyróżnieni zostali także:

Zespół Ladies (Marysia, Agnieszka, Kaśka, Karolina) z WTZ Jawiszowice,

Zespół Forest Boys (Dawid, Piotrek, Grzesiek, Boguś) z WTZ Przeciszów,

Żółta Ciżemka (Grażynka, Ewa, Dorota) z WTZ Chełmek

Ulubieńcy publiczności, którzy zostali wyróżnieni za „rozgrzanie publiczności do czerwoności”, zespół z Przeciszowa Forest Boys, tak wspominają występy:

Jak w tamtym roku również i w tym zespół Forest Boys wystąpił w Trzebini. W tym roku pogoda nie dopisała, ale nam to nie przeszkadzało. Mimo deszczu poderwaliśmy publiczność do tańca i do wspólnej zabawy.

W tym roku zaprezentowaliśmy trzy utwory. Pierwszy to utwór legendarnej grupy Milano pt.: „Ura bura” przygotowanym na rozgrzanie publiczności, gdyż pogoda nas nie rozpieszcza ostatnio. Druga piosenka zaśpiewana to „Szalone kobiety” zespołu Diament. Przecież Forest Boys powstał po to, by bajerować dziewczyny, by szalały i piszczały na koncertach. A ten utwór opowiada właśnie o nich, o polskich kobietach. Natomiast trzeci utwór zrobił furorę i stał się przebojem. A piosenka ta jest z repertuaru legendarnej grupy Akcent- Zenka Martyniuka, a jej tytuł to Iwona. Oczywiście dedykowaliśmy ją naszej ukochanej Pani Kierownik WTZ Przeciszów-Las Iwonie Ren-Momot.

Impreza mimo złej pogody była udana. W tym roku każdy został wyróżniony. Ale tylko my „rozgrzaliśmy publiczność do czerwoności”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się spotkamy i  znowu damy czadu.

Dawid Kupiec z Forest Boys (WTZ Przeciszów)

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33