KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

16, 17 wrzesień
(WTZ CHEŁMEK)

Nasz warsztatowy Kossak – Patryk Szpak zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla osób niepełnosprawnym organizowanym przez PFRON. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla uzdolnionych plastycznie.
Patryk namalował swój ulubiony motyw – konie. Praca nosiła tytuł „Spacer po stadninie”.
Nagroda za II miejsce dla reprezentanta WTZ Chełmek wyniosła 5 tys. zł.

„Dnia 16 września – w ten oto piękny, słoneczny dzień wyruszyłem wraz z panią instruktor Magdaleną Banaś ze stacji Chełmek do naszej stolicy – Warszawy. Gdy dotarliśmy już do celu naszej podróży, wsiedliśmy do tramwaju i pojechaliśmy na Pragę Południe. Tam znajdował się nasz hotel.

Zamieszkaliśmy na 10 piętrze. Z balkonów rozciągał się piękny widok na panoramę miasta.

W Warszawie poznałem nowego kolegę, z którym dzieliłem pokój. On również przybył na tę samą uroczystość. Po długim, smacznym śniadaniu, które zjedliśmy w towarzystwie nowo poznanych osób, wsiedliśmy do autokaru, by dojechać pod Zachętę – Narodową Galerię Sztuki Współczesnej w Warszawie. To tu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w finale VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Ja zostałem laureatem drugiej nagrody w kategorii rysunek i grafika. Nagrodzono mnie za pracę „Spacer po stadninie”. Każdy z laureatów otrzymał gratulacje od Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej oraz dyplom, czek oraz dużą siatkę słodyczy.

Po zakończeniu części oficjalnej gali ustawiliśmy się do zdjęć z Panią Prezydentową. Następnie zaproszono nas na poczęstunek w formie szwedzkiego stołu. Dodatkową atrakcją był pokaz pantominy, na którym uśmiałem się do łez. Nadszedł ostatni dzień naszego pobytu w stolicy. Pojechaliśmy na wycieczkę do Wilanowa. Potem w towarzystwie bardzo miłego przewodnika spacerowaliśmy po Starówce, na której natknęliśmy się na starszego pana śpiewającego piosenki o Warszawie.

Gdy pożegnaliśmy się ze wszystkimi, poszliśmy na pociąg do domu. Jako dodatkową nagrodę mamy obiecany wyjazd do Pragi, stolicy Czech. Dziękuję pani Magdzie Banaś, że mi pomaga i wspiera.

Marzę, żeby za rok znów wygrać. Życzę Wam, aby każdy z Was próbował, bo wy też ładnie malujecie.”

Patryk Szpak

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33