KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

2009-09-17
(WTZ PRZECISZÓW, WTZ JAWISZOWICE, WTZ OŚWIĘCIM )

W dniu 17 września udaliśmy się na VII Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w Suszcu. Był to już nasz drugi występ w tych zawodach. W ubiegłym roku zdobyliśmy puchar mistrza. Teraz pojechaliśmy bronić tego tytułu.

Trenowaliśmy, jak zwykle, pod okiem pani rehabilitant Agnieszki Pamuła. Wystawiliśmy do zawodów drużynę w następującym składzie:

  • silna reprezentacja męska z WTZ Przeciszów: Marek Ciastoń, Bogusław Jekiełek, Dawid Kupiec, Tomasz Pędziwiatr, Wiesław Pędziwiatr, Grzegorz Poręba
  • z WTZ Jawiszowice niewiasta Agnieszka Augustyniak
  • z WTZ Oświęcim, nasza tajna broń – Jolanta Majdak.

O rozpoczęciu zawodów tak mówi Agnieszka Augustyniak:

Gdy dotarliśmy na miejsce, chwilę musieliśmy poczekać aż pozwolą nam wejść na halę sportową. Po wejściu do hali szybko się w szatni przebieraliśmy.

Każda drużyna musiała się zaprezentować defilując przez środek parkietu. Nasza drużyna wyglądała świetnie i zebrała gromkie brawa. Tak zagrzani do walki i pewni powodzenia przystąpiliśmy do zawodów.

Tym razem jednak było bardzo trudno. Poziom był niezwykle wysoki. Braliśmy udział m.in. w następujących konkurencjach: biceps Gołoty, wykop butem, małpi gaj, ruchomy cel, żywy tor przeszkód, pasikonik, skoki szczęścia, sadzenie ziemniaków, klamerki, pełne ręce roboty. Pod koniec każda drużyna czekała na wyniki i finał. Dawid Kupiec tak opisuje zawody:

Po sukcesie w ubiegłym roku w Pszczynie (mistrzostwo), w tym roku również pojechaliśmy z wiarą w sukces i bronić pucharu. Lecz niestety ponieśliśmy porażkę. Nawet do finału nie udało nam się dostać i musieliśmy oddać przewodni puchar zdobyty rok temu.

Ale żeby nie kończyć w takich minorowych nastrojach wypada nadmienić, że zabawa była świetna, poczęstunek smaczny. Było bardzo miło i wesoło, humory wszystkim dopisywały. Pogoda była ładna. No i przecież, jak mówi Agnieszka Augustyniak:

Mimo porażki mamy medal za uczestnictwo.

Agnieszka Augustyniak

Dawid Kupiec

Jolanta Majdak

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33