KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

W poniedziałek 17 grudnia, na tydzień przed Wigilią, odbyło się nasze Fundacyjne, Warsztatowe spotkanie opłatkowe. Z ks. Prezesem Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim na czele oraz z wójtami, sołtysami i wieloma prominentnymi osobami. Przede wszystkim jednak z uczestnikami WTZ Chełmek, Jawiszowice, Przeciszów i Oświęcim i ich szanownymi rodzicami i krewnymi.

Spotkanie Opłatkowe rozpoczęli uczestnicy WTZ Chełmek cyklem  kolęd i pastorałek. Okazało się to być doskonałym wstępem do głębszego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia ujętej w następnym elemencie tego spotkania, w Jasełkach.  Tym razem inscenizacja była w wykonaniu uczestników WTZ Jawiszowice, pod okiem instruktor Karoliny Gruszki. Byli Józef z Maryją, Pastuszkowie, Królowie, oraz Dwoje narratorów prowadzących nas przez Betlejem sprzed 2012 lat.

Po tym ‘montażu teatralno-muzycznym’ ks. Prezes Tadeusz przyznał dla najbardziej zasłużonych pracowników WTZ nagrody:
– instruktor Aneta Gomółka – nagroda im. Pruszyńskiego 'za zaangażowanie w pracę społeczną i zawodową na rzecz osób niepełnosprawnych’
– instruktor Joanna Czeszek – nagroda ks. Prezesa 'za zaangażowanie w pracę na rzecz Fundacji im. Brata Alberta’
– kierownik Beata Ciura – nagroda ks.Prezesa 'za pracę na rzecz władz statutowych Fundacji im. Brata Alberta’

Przed łamaniem się opłatkiem Tomasz Pawlusiak przeczytał fragment Pisma Św., a ks. Prezes pobłogosławił posiłek. Potem nastąpiła najmilsza chwila: życzenia, wzruszenia, radości, ciepła i miłości. Ten czas umilały wszystkim śpiewy naszych przyjaciół „ Śpiewających Jezior” z Przeciszowa.

Po życzeniach każdy miał możliwość się posilić. Przy zupce rybnej, filetach z ryby i tradycyjnych łazankach rozmowy się nie kończyły, coraz to wybuchały salwy śmiechu, dobiegały szepty, w powietrzu drżało wzruszenie. W takich nastrojach kończyliśmy i rozchodziliśmy się do domów. Takie nastroje też zanosiliśmy pod swoje strzechy.

Takich wzruszeń i emocji życzymy w końcu także sobie nawzajem i każdemu z osobna w nadchodzącym Nowym Roku. Bądźmy dla siebie uczynni, wrażliwi na potrzeby innych, pogodni wbrew przeciwnościom .Pamiętajmy, że to co dajemy wróci do nas we właściwym czasie. Życzymy wszystkim wiele Błogosławieństwa Bożego na czas świąteczny oraz w nadchodzącym 2013 roku.

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33