KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

2009-06-16
(WTZ OŚWIĘCIM, WTZ CHEŁMEK, WTZ PRZECISZÓW, WTZ JAWISZOWICE)

Choć w tegoroczne dni patrona pogoda zawiodła, goście dopisali. 22 czerwca na imprezie imieninowej w budynku WTZ Oświęcim bawiły się warsztaty terapii zajęciowej z Chełmka, Jawiszowic, Oświęcimia i Przeciszowa. Uroczystość przebiegała w radosnej atmosferze.

Jak tu się nie cieszyć, skoro to imieniny brata Alberta – żartowali uczestnicy WTZ.

Impreza miała trwać dwa dni, lecz z powodu fatalnej pogody, odwołano drugi dzień święta. Tak więc planowane warsztaty twórczości, na które zaproszono licznych gości spełzły na niczym. W innym niż początkowo planowano miejscu odprawiono również Mszę Świętą. Zamiast w znajdującej się nieopodal kaplicy Hallerów, msza odbyła się w budynku WTZ Oświęcim.

Podczas uroczystości gościnnie wystąpił zaprzyjaźniony z nami zespół z Przeciszowa „Śpiewające jeziora”. Niektóre odśpiewane utwory pochodziły z Księgi Psalmów, inne ze śpiewników. Po Mszy Świętej ksiądz prezes Tadeusz Isakowicz -Zaleski wspominał życie naszego patrona, Brata Alberta. Powiedział nam, że brat Albert zmienił nazwisko, bo wcześniej nazywał się Adamem Chmielowskim. Ksiądz życzył nam i naszym rodzicom wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa Bożego oraz tego, by warsztaty i świetlice istniały jak najdłużej.

Po przemówieniu księdza odbyła się promocja naszego najnowszego dzieła, czyli gazetki „NASZ GŁOS”. Pani kierownik Beata Ciura poprosiła na środek sali panie Ewę Janik i Anię Kasprzyk z pracowni teatralno-muczycznej, które pomagały nam w pracy dziennikarskiej. Dziękowano również pani psycholog Justynie Matyja, która zajęła się komputerową edycją tekstów i zdjęć. Nasza gazetka wyszła superowo. Pani Ania stwierdziła, że jest to dzieło wyjątkowe i niczym nie odbiegające od profesjonalnych gazet. NASZ GŁOS to wspólna praca wszystkich naszych placówek. Na środek sali poproszono też Patryka Szpaka z warsztatu w Chełmku. To właśnie on wpadł na pomysł, by wydać warsztatową gazetkę. Patryk powiedział kilka słów o naszym piśmie, a następnie rozdał kolorowe egzemplarze VIP-om. Pozostałe numery położono na stolikach i każdy mógł sobie zabrać po jednej sztuce dając przy okazji datek na konto edycji przyszłego numeru. Kolejny numer planujemy wydać w grudniu.

Gdy wszyscy już dostali gazetkę nastąpiła część artystyczna. Nasza koleżanka, Kasia Dworniczek, zaprezentowała dwie piosenki: „Sen o Wiktorii” i „Staruszek świat”. Do śpiewu w refrenie włączyli się zaproszeni goście i zespół z Przeciszowa.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Część osób jadło pod namiotami, część w budynku. Serwowano ciasto, ciepłe i zimne napoje oraz hit sezonu: prażone ziemniaki.

Grażyna Grabowska
Katarzyna Dworniczek
Ewa Sawera
Joanna Wójcik
Agnieszka Augustyniak

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33