KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Jak co roku w okolicach dnia, podczas którego rok liturgiczny wspomina św. Brata Alberta placówki naszej fundacji organizują uroczystości na cześć patrona. Jest to doskonały czas na prezentacje osiągnięć zaproszonym gościom oraz rodzicom uczestników zajęć terapeutycznych.

W br. Dzień Patrona w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chełmku obchodzony był 2 czerwca. Cała uroczystość odbyła się jako podwójne święto placówek nierozerwalnie ze sobą związanych. Święto Warsztatu Terapii Zajęciowej i 10 rocznica powstania Świetlicy Terapeutycznej.
Przybyli goście mogli podziwiać prace wykonane przez podopiecznych fundacji a także obejrzeć spektakle przygotowane przez grupy teatralne.
Kierownik placówki p. Beata Ciura złożyła podziękowania prezesowi fundacji ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu oraz przedstawicielom urzędów i organizacji współpracujących z Warsztatem Terapii Zajęciowej.
W trakcie uroczystości wręczono medal Brata Alberta państwu Marcie i Janowi Święcickim. Byli to przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej z Gliwic którzy przyczynili się do zorganizowania XIX Pielgrzymki Fundacji im. Brata Alberta.
Po zakończeniu części oficjalnej, zebrani wspólnie odmówili litanię do św. Brata Alberta dziękując za opiekę i prosząc o wsparcie na kolejny rok pracy.
Następnie wszyscy udali się do ogrodu aby pod namiotami zjeść prażone i tort urodzinowy. Wspólny posiłek to ważny element spotkania, który integruje i pozwala spędzić czas w miłej atmosferze. Można porozmawiać z rodzicami uczestników, a podopieczni spotykają swoich przyjaciół z innych filii.
Pełni nadziei i wiary, że to co robimy przynosi obfite plony, gotowi do dalszej pracy, wróciliśmy do swych codziennych zajęć.

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33