KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

2009-06-25,26
(WTZ CHEŁMEK, WTZ JAWISZOWICE )

Anielski koniec sezonu

– Robicie piękne spektakle. Jest w nich coś magicznego – mówili Renata Bartnik i Wojciech Talowski, instruktorzy z Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Takie pochwały popłynęły w kierunku grupy „Żółta ciżemka” po prezentacji spektaklu o aniołach „Między niebem a ziemią”. Przedstawienie pokazaliśmy w Chrzanowie podczas II Festiwalu Osób Niepełnosprawnych DOMEK ARTYSTÓW WSZELAKICH.

Widowiskiem o Aniołach zamknęliśmy sezon teatralny przed przerwą urlopową. Impreza w Płazie trwała dwa dni (25 i 26 czerwca). Pierwszy dzień odbył się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Płazie, gdzie mieści się DPS. W tym dniu zaplanowano konkursy plastyczne, wikliniarskie, hafciarskie i rzemiosł różnych. „Żółta Ciżemka” z Chełmka i zespół „Lejdis” z Jawiszowic wraz z opiekunami uczestniczyły w drugim dniu imprezy, kiedy to deskach chrzanowskiego MOKSIR-u zmagały się grupy teatralne z 13 miejscowości w Małopolsce.

Występowały Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy oraz Domy Pomocy Społecznej.

Na program imprezy złożyły się występy wokalne, taneczne i teatralne. Dziewczęta z Jawiszowic zaśpiewały cztery piosenki: „Do nieba, do piekła”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Chłopaki nie płaczą” oraz „Miłość jak wino”. Po przeglądzie członkini grupy Lejdis powiedziała:

Zespół istnieje dzięki pani Karolinie Staszczyk, bo to ona nas uczy śpiewania. Byłyśmy pozytywnie nastawione w kwestii wyników konkursu, bo wiedziałyśmy, że się uda. No i miałyśmy rację. Zdobyłyśmy nagrody, dyplom oraz upominki.

Gdy prezentowała się grupa z Jawiszowic, Żółte Ciżemki szykowały się do występu, ubierały kostiumy i rozstawiały dekoracje na scenie. Czasu na przygotowania mieliśmy sporo. Za co dziękujemy zespołowi Lejdis. Nasze Anioły miały szansę zajaśnieć pełnym blaskiem. Zastosowaliśmy bowiem szereg efektów scenicznych, takich jak mgły i światłowodowe oświetlenie. Dodatkowy efekt zawdzięczamy rewelacyjnemu nagłośnieniu, które opierało się na efekcie echa.

– Tajemnicze echo bardzo pasowało do tematu i wymowy przedstawienia MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ – stwierdziła Grażyna Grabowska, która przejmujący sposób wypowiedziała słowa „Hymnu do miłości” św. Pawła.

– Najbardziej podobał mi się nasz występ, teatr Radwanek oraz kabaret z Chrzanowa – oceniła Elżbieta Piekłowska.

Nasz Spektakl zebrał rzęsiste brawa i mnóstwo pochwał. Choć nie był to konkurs, uhonorowano nas bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Wręczono nam DVD oraz czapeczki z daszkiem i dyplomy.

Grażyna Grabowska

Ewa Sawera

Elżbieta Piekłowska

Katarzyna Dworniczek

Joanna Wójcik

Agnieszka Augustyniak

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33