KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

2009-07-30
(WTZ PRZECISZÓW)

Nasza placówka chciała sprawdzić plotki z gazet, z reklam, z Internetu itp., jakoby w miejscowości Zator, po kilkunastu milionach lat, powróciły dinozaury. Sensacja była tym większa, że jak wszystkim wiadomo, stworzenia te dawno wyginęły i wątpliwe jest, żeby tyle dinozaurów, przez tyle lat, uchowało się na świecie i ludzie o nich nie wiedzieli. Aż tu nagle informacje, że mieszkają w Zatorze. My oczywiście chcieliśmy to ujrzeć na własne oczy, gdyż nie dowierzaliśmy tym informacjom.

Pogoda na wyciecze dopisała. Po dotarciu na miejsce zauważyliśmy duże drewniane ogrodzenie i wydobywające się straszne i przeraźliwe odgłosy. Aż ciarki przeszły po plecach. Zatem te doniesienia mediów mogły być prawdą.

Żeby się przekonać, pełni obaw spotkania tych groźnych stworzeń, musieliśmy wejść do środka. To też uczyniliśmy. W środku był gęsty las przypominający scenerię z „Jurajskiego Parku” Stivena Spilberga i poza odgłosami, nie dostrzegliśmy nic. Dopiero po przejściu wyznaczoną trasą zauważyliśmy pierwsze prehistoryczne stworzenia, które wydawały przeraźliwe dźwięki oraz poruszały ogonami i wielkimi łapami z ostrymi jak brzytwa pazurami. W momencie wszyscy się przerazili, czy aby to jest bezpieczne stanąć oko w oko z tak groźnymi stworzeniami.

Idąc dalej, podziwiając coraz to inne gatunki, dostrzegliśmy wielkiego kolosa – najgroźniejszego drapieżcę, czyli Tyranozaura Rexa. Teraz każdy szedł cicho i bardzo ostrożnie, gdyż bał się, aby nie zostać przekąską tego drapieżcy. Poza tym wszyscy myśleli, że takie coś, to tylko na filmach Spilberga może się zdarzyć. Po obejrzeniu wszystkiego byliśmy szczęśliwi, że uszliśmy z życiem. Poszliśmy coś zjeść. Wycieczka bardzo się udała i wszyscy byli zadowoleni, szczególnie, że nikt nie zginął w paszczy tych stworzeń.

Ale, tak na poważnie, to były tylko rekonstrukcje. Fajnie było podziwiać te ciekawe stworzenia, rodem z Jurajskiego Parku. Nie bójcie się, nie są takie straszne, jak się wydaje. Ponadto naprawdę warto poznać historie sprzed milionów lat i poczuć się choć trochę, jak w kultowym już filmie, który na pewno znacie. Gorąco go polecam i zapraszam do Zatora.

Dawid Kupiec

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33