KRS: 0000028246

Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

W dniach 17-23 maja 2013 roku pracownicy i podopieczni WTZ Chełmek, Przeciszów, Jawiszowice i Oświęcim wraz z rodzicami wzięli udział w wyjeździe nad piękne polskie morze. Wycieczka połączona była z XXI Pielgrzymką Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta, tym razem do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej.

Wyjechaliśmy późnym wieczorem, dwoma autokarami, 100 rozemocjonowanych osób. Do miejsca docelowego, tj. ośrodka „Fala” w Sobieszewie, dojechaliśmy po 10 godzinach. No i się zaczęło…

Po zameldowaniu się w „Fali” ruszyliśmy na podbój okolicy. Zaczęliśmy oczywiście od przywitania się z morzem, przecież dość długo się nie widzieliśmy. Trzeba powiedzieć, że Bałtyk się przygotował na nasze przybycie, ubrał się w bardzo słoneczny płaszcz. Był również niezwykle gościnny… niemal każdy zanurzył stopę w jego toniach. Gdy już każdy zaspokoił swoją tęsknotę, a kiszki zaczęły marsza grać, wróciliśmy do budynku na obiad. A po nim… oczywiście… morze!

Drugiego dnia, w niedzielę, rano uczestniczyliśmy we Mszy św. w tutejszym kościółku. Po mszy, około południa posililiśmy się nieco, aby nabrać sił przed tym, co będzie nas czekać. A mianowicie – pojechaliśmy zwiedzać Malbork. Ogromne muzeum, potężny zamek krzyżacki otworzył przed nami swoje podwoje. Część z nas widziała go pierwszy raz w życiu, część już drugi. Bez względu jednak na to, każdy czuł szacunek do jego twórców i miał poczucie jakby wehikuł czasu przeniósł go o IX wieków wstecz. To niecodzienne wrażenie towarzyszy tu chyba każdemu.

Trzeciego dnia przyszedł czas na stolicę województwa pomorskiego. Gdańsk również na nasze przyjęcie, przyoblekł się w słońce. Zwiedzaliśmy tutaj Starówkę z rzeźbą Neptuna w centrum, malowniczą ulicę Mariacką oraz port. Oczywiście w planie wycieczki nie mogło zabraknąć Katedry Oliwskiej, punktu szczególnego na mapie historycznej, estetycznej, muzycznej, czy religijnej naszej Ojczyzny.Wysłuchaliśmy tu przepięknego koncertu organowego odbierając atmosferę tego miejsca wszystkimi nerwami.

'Wszystko co dobre szybko się kończy’. Czwartego dnia, dnia wyjazdu, większość czasu i energii poświęciliśmy na pożegnanie się z morzem. Niektórzy na odchodnym dali coś morzu – chłopcy ze świetlicy wrzucili grosiki. Niektórzy także na odchodnym dostali coś od morza – morze wyrzuciło na brzeg dość dużo bursztynów. Dziękujemy! Do zobaczenia wkrótce!!!

Nazajutrz rano, raniutko, wyjechaliśmy z Sobieszewa, aby o godzinie dziesiątej wziąć udział we Mszy Świętej na XXI Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta. W tym roku odbywała się ona w Górce Klasztornej, najstarszym miejscu objawień maryjnych w Polsce. Była to pielgrzymka szczególna, gdyż na niej nasz Prezes ks. proboszcz Tadeusz Isakowicz – Zaleski obchodził 30-lecie święceń kapłańskich. Życzymy księdzu prezesowi zdrowia i sił na kolejne 30 lat kapłaństwa. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Przenajświętszej. Życzymy, żeby prowadził naszą Fundację i swoją parafie jak najdłużej.

Z Klasztornej Górki, po majówce i szeregu atrakcji (pokaz straży pożarnej, zabawy z kucykami) wróciliśmy do domu. Był naprawdę późny wieczór.

 

 

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33