IX PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „ARLEKINY” 2017 , 26.04.2017r

Aktualności  | Kwiecień 2017

IX PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „ARLEKINY” 2017 już za nami. Już od 10.30 w OCK nasi Aktorzy i Soliści zmagali się z tremą i stresem. O godz. 10.00 przywitała gości Kierownik WTZ – Pani Beata Ciura. Uhonorował i rozpoczął nasz Przegląd Ks. Prezes Tadeusz Zaleski. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Oświęcimskiego – Pan Zbigniew Starzec, z-ca prezydenta Miasta Oświęcim- Pan Andrzej Bojarski, Burmistrz Chełmka – Pan Andrzej Saternus, Sekretarz Powiatu Oświęcimskiego – Pani Aleksandra Bibrzycka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Pani Renata Fijałkowska, Dyrektor Oświęcimskiego Centrum Kultury – Pani Apolonia Maj, dyrektorzy i kierownicy placówek samorządowych, kierownicy placówek Fundacji im. Brata Alberta i zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych oraz przyjaciele Fundacji. Wśród publiczności byli również uczniowie – harcerze ze szkoły z Przeciszowa, za co serdecznie dziękujemy.


Jako pierwsza wystąpiła grupa teatralna „Żółta Ciżemka” z WTZ Chełmek, która co roku ma zaszczyt swoimi występami artystycznymi otwierać Przegląd Artystyczny. Oczywiście i tym razem pokazali, że są fantastycznymi aktorami. Mogliśmy zobaczyć występy wspaniałych solistów z WTZ Chrzanów, Sosnowca, Libiąża, Oświęcimia, Trzebini, jak również z ŚT Chrzanów, Trzebini. Wystąpili również wspaniała solistka Weronika oraz grupa teatralna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Oświęcimia z dającym wiele do myślenia przedstawieniem pt. „Historia pewnej przyjaźni”. Gościliśmy również Środowiskowy Dom Samopomocy z Chełmka i Oświęcimia. ŚDS Oświęcim wystąpił z rewelacyjną wersją piosenki Marka Grechuty, natomiast ŚDS Chełmek z przedstawieniem pt. „Między nami mężczyznami”, gdzie swoje przemyślenia wypowiadało 14 Panów, występ podbił serca publiczności 😘. Gratulujemy występu WTZ z Jawiszowic za przedstawienie własnej, humorystycznej wersji „Jasia i Małgosi”. Wystąpiła również grupa teatralna „Dwóch przystojnych panów” (faktycznie przystojni – dziewczyny z publiczności potwierdziły) z wiązanką piosenek. Rewelacyjna „Wiosna” w wykonaniu WTZ z Chrzanowa, wspaniali chłopcy z Forest Boys z Przeciszowa, pięknie wykonana piosenka „Iść w stronę słońca” zespołu Lejdis z Jawiszowic, genialny „Taniec z wstążkami” ŚT Chełmek, to tylko niektóre wystąpienia aktorskie. Podziwialiśmy także wykonanie utworu „Być kobietą” przez Kasię Dworniczek z WTZ Chełmek, która w II etapie eliminacji regionalnych do XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA 2017, została laureatką I miejsca, wśród solistów. Mogliśmy się przekonać, że wszyscy aktorzy oraz soliści to geniusze, osoby otwarte, wspaniałe w swoich rolach. Gratulujemy im odwagi, wiemy jak wiele pracy włożyli w naukę swojej gry aktorskiej.
Aaaaa nie wspomnieliśmy uczestnika, który zaśpiewał jako ostatni Jest nim Bartłomiej Mądrzyk z ŚT Chełmek. Pamiętaj Bartusiu, że najwięksi artyści zawsze grają ostatni !!!!!!!!! 😉

Wyszukiwarka

Archiwum

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33