Arlekiny 2014

Aktualności  | Czerwiec 2014

Za nami juz kolejna edycja Arlekinów. Jak zawsze nie zabrakło wielu pięknych, zabawnych ale i wzruszających momentów. Czekamy już na przyłoroczne artystyczne emocje. Zaś teraz wszystkich zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W czwartek 12 czerwca br. odbył się już po raz szósty Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych Arlekiny 2014. W tym roku patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Sowa oraz Starosta Powiatu Oświęcimskiego Pan Józef Krawczyk. Ma to dla nas szczególne znaczenie.

Przegląd Artystyczny Arlekiny powstał, aby promować sztukę niepełnosprawnych artystów, pokazywać ich siłę, potencjał, otwartość na innych oraz autentyczność w przeżywaniu uczuć.
Ma on na celu podkreślić wyjątkowe zdolności artystyczne aktorów, jak również uhonorować ich całoroczną pracę artystyczną. Pokazać jak bardzo są wyjątkowi.

W dniu dzisiejszym na scenie Oświęcimskiego Centrum Kultury wystąpiło 9 zespołów teatralnych i 11 solistów. Łącznie na scenie wystąpiło 115 artystów z terenu województwa małopolskiego i śląskiego.

Każdy z artystów został doceniony i w uznaniu za zaangażowanie otrzymał drobny upominek. Każda placówka odebrała pamiątkowego Arlekina wykonanego przez pracownię plastyczno-ceramiczną naszego WTZ.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszej uroczystości. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom – Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej ENWOS z Chełmka i właścicielom firmy JAWOR Spółka jawna z Chełmka za ufundowanie nagród indywidualnych dla każdego artysty.

Szczególne podziękowania składamy Pani Dyrektor PCPR w Oświęcimiu Pani Elżbiecie Kos za pomoc w organizacji Przeglądu i znaczące wsparcie w postaci cateringu finansowanego w ramach projektu „Zainwestuj w siebie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Podziękowania kierujemy na ręce Pani Apolonii Maj – Dyrektor Oświęcimskiego Centrum Kultury – współorganizatora Arlekinów – dla Niej i całego zespołu pracowników zaangażowanych w organizację tego wydarzenia.

Zapraszamy na kolejną edycję Arlekinów już za rok.

 

Wyszukiwarka

Archiwum

WTZ Chełmek

ul. Przemysłowa 2
32-660 Chełmek
Tel. 33 846-14-46

WTZ Przeciszów-Las

ul. Leśna 12
32-641 Przeciszów
Tel. 33 843-75-19

WTZ Jawiszowice

ul. Plebańska 7
32–626 Jawiszowice
Tel. 32 211-06-56

WTZ Oświęcim

ul. Zwycięstwa 135
32–600 Oświęcim
Tel. 33 842-33-33